Czym wyróżniają się flower boxy?
Porady

Czym wyróżniają się flower boxy?

Większość kobiet uwielbia kwiaty, zarówno te wręczane w prezencie, jak i świeżo zerwane z ogrodu. Jednak każdy bukiet z czasem traci swój piękny wygląd i konieczne staje się pożegnanie z nim, choć początkowo bardzo cieszy wzrok i stanowi piękną ozdobę każdego pomieszczenia. Na szczęście istnieją alternatywy dla tradycyjnych bukietów – mowa oczywiście o flower boxach, które nie wymagają szczególnej opieki. Nie ma konieczności przechowywania ich w wazonach z wodą, podcinać łodyg, ani żadnych innych czynności wpływających na wytrzymałość zwykłych kwiatów.

Czym wyróżniają się flower boxy?

Zastępstwo dla tradycyjnych bukietów kwiatów

Moda na flower box została zapoczątkowana w Emiratach Arabskich i Rosji, skąd przywędrowała do dalszych zakątków Europy. W krajach, w których rozpoczęto układanie kompozycji w pudełku, osiągały one zawrotne ceny, czasami nawet w przeliczeniu na kilka tysięcy złotych. Na szczęście w Polsce ceny są znacznie niższe, co oczywiście nie oznacza, że jakość flower boxów jest gorsza, wręcz przeciwnie pracownie florystyczne wykorzystują swoje wszystkie zdolności, by efekt końcowy był najlepszy. Tym, co skradło serce Polek w zakresie tej wyjątkowej ozdoby jest ekskluzywna forma oraz trwałość całych kompozycji bez dodatkowych zabiegów mających na celu pielęgnację. flower box najczęściej zawiera róże w różnych kolorach, kwiaty są umieszczane w specjalnej gąbce florystycznej nasączonej specjalną odżywką. Wystarczające jest sprawdzanie w odstępie 2-3 dni wilgotności, a w przypadku stwierdzenia zbyt małej ilości wody należy jej nieco dolać, po uprzednim unoszeniu każdego kwiatka. Jest to właściwie jedyny opcjonalny zabieg mający wpływ na maksymalny czas utrzymania świeżości flower boxa, tym samym będzie znacznie dłużej cieszył oczy właścicielki. Warto jeszcze podkreślić walory dekoracyjne takich kwiatów, można je również wykorzystać jako tło do zdjęć produktowych.

Flower box jako prezent? Dlaczego nie!

Atrakcyjność flower boxów skutecznie podnoszą pudełka, w których umieszczane są kwiaty, występują w różnych kształtach: walca, serca, kwadratu, na niektórych znajdują się specjalne nadruki. Tak naprawdę możliwe są różne konfiguracje, zarówno głębokie, jak i płytkie, mieszczące kilka lub kilkadziesiąt kwiatów. Flower box stanowi jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla bliskiej osoby, każda kobieta z pewnością doceni gest prosto z serca. Co ważniejsze, może to być odrębny prezent, nie jest w tym przypadku potrzebny żaden dodatek, same kwiaty w pudełku są już najwyższej jakości ozdobą. Może to być upominek na różne okazje, najbardziej popularne są oczywiście Walentynki oraz Dzień Kobiet, choć zaręczyny oraz urodziny to równie ważne wydarzenia. Wymagają one odpowiedniej oprawy, dlatego duże pudełko z ulubionymi kwiatami w kształcie serca na pewno zrobi ogromne wrażenie dla Wybranki. Jeżeli chodzi o kolor, to oczywiście niezastąpionym symbolem miłości są czerwone róże, ukryty w nich wyjątkowy pierścionek jest idealnym sposobem na zadanie jakże ważnego pytania. Takie chwile zapamiętuje się na bardzo długo.

Zobacz więcej podobnych postów