Rodzaje ciśnieniomierzy
Porady

Rodzaje ciśnieniomierzy

Regularne badania poziomu ciśnienia są bardzo ważne, tym bardziej, że nieprawidłowości w tym zakresie dotykają ludzi w każdym wieku. Dlatego zakup ciśnieniomierza jest uzasadnionym krokiem, w ofertach aptek i sklepów medycznych znajdują się urządzenia profesjonalne i te, z którymi każdy poradzi sobie w warunkach domowych. Urządzenie do pomiaru ciśnienia może być również dobrym i praktycznym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Rodzaje ciśnieniomierzy

Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza

Funkcje ciśnieniomierza są raczej wszystkim bardzo dobrze znane, na przestrzeni setek lat zmieniał swoje postaci, by w końcu przybrać nowoczesne formy. Urządzenie jest potrzebne w każdym domu, nawet wówczas, gdy nikt z rodziny nie uskarża się na problemy zdrowotne. Współczesne ciśnieniomierze są bardzo dokładne, a ich obsługa nie przysparza żadnych problemów. Wyniki są w krótkim czasie ukazywane na wyświetlaczu, wartości zbliżone do 140/90 oraz 90/60 mmHg powinny być powodem do obserwacji. Są to granice wartości ciśnienia, które mogą, choć nie muszą wskazywać na początki niektórych chorób. Jeżeli wśród osób z najbliższego otoczenia znajdują się osoby ze stwierdzonym nadciśnieniem lub niedociśnieniem, ciśnieniomierz może stanowić idealny pomysł na podarunek. Oczywiście trzeba wówczas wziąć pod uwagę wiek tej osoby, im starsza, tym urządzenie powinno być bardziej intuicyjne i posiadać wyświetlacz o nieco większych wymiarach. Ciśnienie nie powinno być mierzone w sytuacjach stresowych oraz w ciągu dnia, gdyż może okazać się podwyższone niekoniecznie z naturalnych przyczyn. W sklepie Sanity można zakupić ciśnieniomierze wysokiej jakości, które dodatkowo objęte są gwarancją producenta.

W jakich warunkach mierzyć ciśnienie?

Zasadniczo nie ma potrzeby czynienia specjalnych przygotowań do pomiaru ciśnienia, jednak są pewne wytyczne, których dla własnego dobra lepiej przestrzegać. Po pierwsze ciśnienie powinno mierzyć się rano, a tuż przed unikać przejedzenie, kawy, papierosów oraz alkoholu. Może to sfałszować wyniki pomiaru, podobnie jest po wysiłku fizycznym oraz w stanie z podwyższoną temperaturą ciała. Ciśnieniomierze występują w co najmniej kilku wariantach, lecz najbardziej popularne i sprawdzone są te elektroniczne. Wśród nich wyróżnia się naramienne i nadgarstkowe – w zależności od miejsca, w którym zakłada się mankiet. Drugi rodzaj może nieco zaburzać pokazanie prawidłowego wyniku pomiaru, co ściśle wiąże się na przykład z zaburzeniami w zakresie krążenia w tych okolicach. O wiele lepszy wybór stanowią ciśnieniomierze naramienne z wyświetlaczem. W tym przypadku niezbędne jest obranie skutecznej techniki przeprowadzania badania. W tym aspekcie ogromne znaczenie ma również właściwe dopasowanie mankietu do urządzenia i ramienia pacjenta, w przeciwnym wypadku może dojść do przekłamania wyniku. W ofercie sklepu Sanity można znaleźć także ciśnieniomierze z mankietem bez zbędnych kabli, co sprawia, że jest idealny do spakowania na wyjazd. Warto być przygotowanym na sprawdzenie ciśnienia w każdej sytuacji.

Zobacz więcej podobnych postów