Plecak antykradzieżowy to podstawa
Recenzje

Plecak antykradzieżowy to podstawa

Podróżowanie dla wielu osób na świecie jest nieodłącznym elementem ich życia. Współcześnie ludzie mają możliwość pracowania na całym świecie, gdyż wielu podejmuje taką profesję, w której rodzaj wykonywanej aktywności zawodowej pozwala na pracę w każdym miejscu na ziemi, w którym jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu i do komputera. Stąd podróżując po świecie ogromnie ważne jest zachowanie bezpieczeństwa o swój własny sprzęt, który często jest źródłem dochodu dla danej osoby. W takiej sytuacji warto zainwestować w plecak antykradzieżowy, który sprawi, że podróżowanie do tej pory nie było jeszcze takie bezpieczne.

Ogólna charakterystyka – plecak antykradzieżowy

Na rynku znajduje się wiele ofert, kryjących się pod hasłem: plecak antykradzieżowy. To świetne rozwiązanie, które zapewnia zabezpieczenia zawartości plecaka przed niepowołanymi rękami. W sieci znajduje się mnóstwo modeli, które można wykorzystywać zarówno podczas codziennego użytkowania jak i modeli przeznaczonych do podróżowania. Zwykle tego typu plecaki posiadają odpowiednie zabezpieczenia zamków, które uniemożliwiają jego otwarcie. Takie plecaki oprócz trudno dostępnych miejsc, wyposażone są także w łatwo dostępne zamki czy kieszenie, w których schowamy mniej wartościowe rzeczy takie jak np. chusteczki higieniczne czy długopis.

Coraz częściej plecaki antykradzieżowe wykonywane są z wodoodpornego materiału, który doskonale sprawdza się w każdej pogodzie, niezależnie od tego czy świeci słońce, pada deszcz czy śnieg. Bogata oferta rynkowa sprawi, że każdy, nawet najbardziej wymagający i dbający o bezpieczeństwo klient, znajdzie odpowiedni model dla siebie. Producenci plecaków najczęściej zalecają, by przed zakupem dokładnie sprawdzić rozmiar własnego komputera, tak by plecak posiadał odpowiednią kieszeń dla posiadanego laptopa.

Plecak antykradzieżowy to podstawa

Systemy zabezpieczające plecaki przed kradzieżą

W wielu modelach zastosowane są najbardziej skuteczne systemy antywłamaniowe. Przykładem może być system exomesh, który wykonany jest w postaci stalowej, elastycznej siatki, która została wszyta w strukturę materiału plecaka i jest ona niemożliwa do przecięcia. Siatka zapewnia zamykanie zawartości plecaka w bezpiecznym, stalowym kokonie, co daje gwarancję bezpieczeństwa dla rzeczy znajdujących się w jej środku.

Kolejnym często stosowanym zabezpieczeniem jest technologia RFIDsafe. To inaczej materiał, który ma zadanie blokować przepływ fal elektromagnetycznych w paśmie między 10 MHz, a 3GHz. Najczęściej w tych pasmach działa większość kart kredytowych, płatniczych czy dokumentów elektronicznych z wbudowanym chipem. Ta technologia zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo danych i pieniędzy jej posiadaczy.

Inną często wykorzystywaną technologią jest ToughZip. Oparta jest o specyficzną konstrukcję zamków, która nie jest w stanie umożliwić otwarcia lub rozerwania zamka za pomocą różnych narzędzi. Zwykłe zamki zwykle bardzo łatwo i szybko ulegają otwarciu. Plecaki wyposażone w tą technologię chronią przed tego typu otwarciem, zapewniając bezpieczeństwo umieszczonym w nich rzeczom.

 

Zobacz więcej podobnych postów