Sushi live cooking jako atrakcja na Twoim wydarzeniu
Porady

Sushi live cooking jako atrakcja na Twoim wydarzeniu

Poszukujesz niebanalnego cateringu, aby ubarwić przyjęcie i zachwycić kubki smakowe swoich gości? Mamy małą wskazówkę — nie ograniczaj się jedynie do smaku! Z poczęstunku dla gości uczyń wydarzenie, które będą wspominać na długo, po jego zakończeniu. 

Rozważ zdecydowanie się na sushi live cooking. O co dokładnie chodzi i dlaczego jest to pomysł godny uwagi? O tym w niniejszym artykule.

Co to jest sushi live cooking 

Sushi live cooking jako atrakcja na Twoim wydarzeniu

Live cooking możemy zdefiniować jako swojego rodzaju pokaz kulinarny, gdzie kucharz przygotowuje potrawę na oczach swoich gości. Nie dość, że obserwowanie sushi mastera przy pracy to wręcz hipnotyzujące widowisko, to w dodatku apetyt rośnie w miarę…patrzenia.  

Ponadto sushi master przygotowując słynne, japońskie danie może przybliżyć jego historię, opowiadać o rodzajach sushi, oraz o tym jak powinno się je jeść. Z pewnością chętnie też odpowie na pytania od gości, opowie o tym jak zdobywał doświadczenie oraz przyrządzi „personalizowane” sushi dla konkretnej osoby, z uwzględnieniem wskazanych przez nią składników.

Należy również zaznaczyć, że najsmaczniejsze jest sushi świeże, a dzięki takim mobilnym barom sushi jest możliwe, aby serwować dopiero co przyrządzone sushi na Twoim przyjęciu, konferencji czy innym wydarzeniu. 

Uczta, również dla oka

Z całą pewnością sushi live cookingt o wiele więcej niż po prostu przygotowywanie dania na świeżo. To również wciągający spektakl, gdzie można podziwiać różnorodność składników, oraz talent i wprawną pracę rąk sushi mastera. Dzięki takiemu pokazowi nawet osoby ostrożne w doborze swojego menu i przywiązane np. do kuchni polskiej postanowią spróbować czegoś nowego i poszerzą swoje kulinarne horyzonty.

Osoby nieprzepadające za jakimś składnikiem, mogą poprosić fachowca o przygotowanie dania bez niego.

A może by tak zorganizować warsztaty sushi?

W ludzkiej pamięci najbardziej pozostają wydarzenia powiązane z emocjami. Jeżeli więc zależy Ci, aby organizowane przez Ciebie przyjęcie zapadło im w pamięć na długo i było wspominane z uśmiechem na ustach, pozytywnie ich zaskocz i zaangażuj. Mini warsztaty z robienia sushi pod czujnym okiem sushi mastera z pewnością będą wyzwaniem (wszak poprawne przygotowanie sushi to nie lada sztuka), ale i dostarczą frajdy wszystkim zaproszonym. 

Mobilny bar sushi jako atrakcja na weselu

Pokazy gotowania na żywo z sushi w roli głównej, warto rozważyć również wtedy gdy szukasz czegoś wyjątkowego dla swoich gości na weselu. Z pewnością pokaz live cooking wzbudzi większe zainteresowanie niż tak popularny ostatnimi czasy tzw. wiejski stół. 

Ogromnym atutem tej atrakcji jest to, że można ją zlokalizować tak wewnątrz budynku, jak i w plenerze.

Sushi to bez wątpienia najpopularniejsza na świecie potrawa japońska. Cechuje ją mnogość rodzajów, niebanalny smak oraz modny wygląd, który wzbudza zainteresowanie. Z pewnością zaintryguje ono Twoich gości, tym bardziej, jeżeli postawisz na pokaz live cooking z sushi w roli głównej. Dzięki temu zapewnisz im nie tylko znakomite wrażenia smakowe, ale i jedyne w swoim rodzaju widowisko. 

Zobacz więcej podobnych postów