Grill gazowy – 5 modeli, na które musisz zwrócić uwagę
Dom

Grill gazowy – 5 modeli, na które musisz zwrócić uwagę

Coraz więcej osób decyduje się na zakup grilla gazowego – nawet osoby bez doświadczenia bez problemu uzyskają świetne efekty na takim sprzęcie. Jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż grill węglowy, a nagrzewanie rusztu trwa znacznie krócej. Ponadto, podczas grillowania nie ulatniają się szkodliwe substancje, co oznacza, że posiłki opiekane w taki sposób są zdrowsze. Jednak jaki grill gazowy kupić, aby mieć pewność, że posłuży przez wiele lat? Sprawdź 5 modeli, które idealnie się sprawdzą do grillowania z rodziną! 

Grill gazowy – 5 modeli, na które musisz zwrócić uwagę

Jaki grill gazowy kupić?

Jeśli planujesz kupić grill gazowy, zwróć uwagę na jakość wykonania sprzętu. Pokrywa i piekarnik powinny być wykonane z odlewu aluminium, palniki ze stali szlachetnej, a ruszt z żeliwa – grill pozostanie wtedy nagrzany do wysokiej temperatury przez długi czas i zapewni wydajne zużycie gazu. Zwróć również uwagę na dodatkowe funkcjonalności – warto wybrać model, który posiada dodatkowy palnik boczny, system wymiennych wkładów, składane półki boczne, wygodne kółka i termometr w pokrywie.

Grill gazowy Enders Monroe PRO SIK 3 Turbo

Grill gazowy Enders Monroe PRO SIK 3 Turbo to sprzęt z trzema palnikami i rusztem o wymiarach 62 x 43 cm, dedykowany do przygotowywania posiłków w gronie rodzinnym. Ten model ma także palnik na podczerwień, który w bardzo krótkim czasie pozwala uzyskać wysoką temperaturę, palnik boczny do podgrzewania sosów oraz strefę Turbo Zone do opiekania steków w temperaturze powyżej 400 stopni Celsjusza. Ciekawą funkcją, która wyróżnia go na tle innych grilli jest obudowa z szybką, przez którą sprawdzi stopień wypieczenia potrawy bez otwierania pokrywy. 

Grill gazowy Broil King Crown 490

W tym modelu masz do dyspozycji łącznie aż 6 palników – 4 palniki główne o mocy 11,4 kW, palnik boczny o mocy 2,9 kW oraz palnik rożna o mocy 4,4 kW. Jego atutem jest dwustronny ruszt żeliwny o wymiarach 44 x 68 cm. Strona stożkowa została zaprojektowana specjalnie z myślą o pieczeniu steków, natomiast strona rynienkowa będzie idealne do grillowania tłustej karkówki lub piersi z kaczki. Grill gazowy Broil King Crown 490 posiada również wyjątkowo pojemną tackę na tłuszcz, do której trafia większość zabrudzeń.

Grill gazowy Weber Genesis EX-335 

Trzypalnikowy grill gazowy Weber Genesis EX-335 to innowacyjny model, który posiada termometr elektroniczny przy półce bocznej. To świetne udogodnienie, dzięki któremu zmierzysz temperaturę w środku mięs i zyskasz pewność, że są już dobrze wypieczone nie tylko na zewnątrz, ale i w środku. Nie zabrakło także palnika bocznego – łącznie we wszystkich palnikach masz do dyspozycji aż 15 kW. Grill posiada ruszt żeliwny o wymiarach 68 x 48 cm jest kompatybilny z wkładami wymiennymi Weber CRAFTED o dużej powierzchni i oferuje aż dwie zamykane szafki – na butlę gazową oraz na wkłady wymienne. 

Grill gazowy Napoleon Freestyle 365 SB

Model, który oferuje 3 palniki główne o łącznej mocy 12 kW oraz dodatkowy palnik boczny, który jeszcze bardziej zwiększy zakres możliwości kulinarnych grilla. Marka Napoleon opracowała unikalną konstrukcję rusztu żeliwnego – ma on kształt fali, dzięki czemu jeszcze skuteczniej rozprowadza ciepło. Natomiast jego wymiary wynoszą 51 x 45 cm. Oczywiście w grillu Napoleon Freestyle 365 SB nie zabrakło udogodnień, które zwiększą komfort grillowania – zyskujesz między innym otwieracz do butelek z kapslem, dwie półki boczne oraz termometr w pokrywie.

Grill gazowy Landmann Triton PTS 4.1

To czteropalnikowy grill gazowy z rusztem żeliwnym o powierzchni 65 x 44 cm. Łącznie oferuje 12 kW mocy w palnikach głównych oraz 3 kw mocy w dodatkowym palniku bocznym. Nie zabrakło termometru w pokrywie, zamykanej szafki i składanych półek. W przeciwieństwie do grilli innych marek nie posiada systemu wymiennych wkładów, ale jego dużym atutem jest przystępna cena – z pewnością zadowoli osoby, które po prostu chcą przygotowywać klasyki z rusztu w wygodny sposób. 

Zobacz więcej podobnych postów