Marketing w warsztacie samochodowym
Porady

Marketing w warsztacie samochodowym

W dzisiejszych czasach nie trudno o utratę zaufanego klienta w porównaniu do jego pozyskania czy też odzyskania. Istotne jest to, by natychmiastowo reagować na sygnały pochodzące od niego. Lekceważące podejście prezentowane przez mechanika spowoduje lawinowe odejście klientów z dnia na dzień. Warto zadbać o odpowiednie działania, zmierzające do utrzymania klientów przy sobie, przy własnej działalności. Co więc można zrobić, by zatrzymać stałych klientów we własnym warsztacie?

Dodatkowe bonusy – ramka na tablice rejestracyjne

Ludzie lubią być obdarowywani nie tylko w sytuacjach prywatnych, ale i społecznych. Doskonałym sposobem na utrzymanie klienta przy sobie jest przygotowanie prezentów dla nich dedykowanych. Jeśli jakiś kierowca odbierze naprawiony samochód i zauważy, że do planowanych usług zostało coś dołożone od firmy zmienia się znacznie postrzeganie takiego warsztatu. Idealnie pasującym prezentem do warsztatów samochodowych, firm leasingowych oraz tym podobnym jest ramka na tablice rejestracyjne. Dodatkowo taka ramka jest formą reklamy naszych usług, prezentująca się w miejscach, w których przebywa klient. To transakcja wiązana. Mimo, iż to prezent dedykowany specjalne dla klienta to firmy go wręczające czerpią dodatkowe profity. Dzięki tej nienachalnej reklamie mogą zyskać nowych, potencjalnych klientów.

Marketing w warsztacie samochodowym

Natychmiastowa odpowiedź na potrzebę klienta

Każdy kierowca będzie kierował się do tych warsztatów, które reagują na ich nagłe potrzeby. Zwykle awarie samochodowe zdarzają się niespodziewanie, więc taki kierowca pilnie potrzebuje interwencji ze strony mechanika. Ważne by zapewnić klientom możliwość kontaktu, odbierać przychodzące telefony i ustalać w miarę możliwości szybkie terminy przyjęcia. Klient, który widzi, że mechanik jest chętny do współpracy, widzi w nim wiarygodnego i szanującego się specjalistę, który chce wykonywać swoją robotę i zarabiać na tym pieniądze.

Odpowiednio wyposażony warsztat

Klienci zwracają uwagę również na wyposażenie warsztatu samochodowego, czy posiada on specjalistyczne urządzenia i odpowiednią ilość stanowisk oraz osób przy nich pracujących. Tak naprawdę, im więcej stanowisk, tym większe możliwości na naprawienie większej ilości samochodów w danym dniu. Daje to szersze pole do działania dla wielu mechaników, gdyż w jednym czasie mogą zajmować się nawet kilkoma samochodami. Wpływa to na zadowolenie klientów, ponieważ znacznie szybciej zostaną obsłużeni i szybciej dostaną samochód z powrotem. Korzyści czerpie również sam warsztat samochodowy, ponieważ jego zyski ulegają znacznemu wzrostowi.

Oprócz specjalistycznych urządzeń i narzędzi w warsztacie należy zadbać o odpowiednią infrastrukturę. Wymaga ona właściwego zabezpieczenia, które umożliwia skuteczne działanie. Bez jakościowej infrastruktury technicznej warsztat nie jest w stanie pełnić usług na najwyższym poziomie. W zakładzie samochodowym konieczne jest znacznie silniejsze zasilanie w porównaniu do tego jaki znajduje się w przydomowych gospodarstwach czy firmach.

 

Zobacz więcej podobnych postów