Co kupić na parapetówkę?
Dom

Co kupić na parapetówkę?

Dostałeś zaproszenie do znajomych, którzy właśnie wprowadzili się do nowego mieszkania lub domu? Jaki prezent kupić, by właściciele mieszkania mieli z tego użytek?

Doradź się źródła

Tak naprawdę nie ma kanonu zakupowego, związanego z prezentami na parapetówkę. Dla każdego może być przydatne co innego, jest to uzależnione od indywidualnych preferencji. Niektórzy ucieszą się z praktycznych rzeczy, a inni z bardziej dekoracyjnych dodatków. Ciężko jest określić, co tak naprawdę będzie przydatne dla naszych znajomych. Najlepszym rozwiązaniem będzie doradzenie się samych gospodarzy lub osób z bliskiego im kręgu, co rzeczywiście się im przyda i z czego będą szczerze zadowoleni. Są jednak pewne uniwersalne rzeczy, które znajdują się w każdym domu, więc jeśli nie chcesz robić wywiadu to skorzystaj z gotowych pomysłów. Oto kilka z nich.

Najbezpieczniej przynieść alkohol

Zwykle każda parapetówka związana jest z obecnością alkoholu, dlatego przyniesienie jakiegoś trunku zawsze będzie mile widziane przez gospodarzy. Zdecydowanie lepiej postawić na bardziej wytrawniejszy trunek, który nie będzie spożywany na parapetówce, a raczej zostanie on spożytkowany już po niej. Dobrym pomysłem jest połączenie rodzaju alkoholu z właściwie dobranymi kieliszkami do niego, np. kupując Whisky można do tego dokupić specjalne szklanki do niej przeznaczone.

Co kupić na parapetówkę?

Kwiaty doniczkowe

To również bardzo bezpieczny i uniwersalny prezent. Obecność roślin w domu tworzy miejsce bardziej rodzinne i ociepla jego wnętrze. Warto postawić na te, które nie sprawiają trudności w utrzymaniu i nie wymagają jakiejś specjalistycznej pielęgnacji. Do kwiatka można dobrać jakąś gustowną donicę w uniwersalnym princie.

Zestaw szklanek czy kubków

Są to rzeczy, których nigdy nie ma za dużo w domu. Warto zdecydować się na naturalne propozycje, które będą dobrze się prezentować w każdej przestrzeni. Przykładem mogą być proste szklanki z podwójnym dnem czy kubki z printem, nawiązującym do gospodarzy. Lepiej zdecydować się na zestawy (po 6 lub 12 sztuk), a nie pojedyncze sztuki.

Zobacz więcej podobnych postów