Zestawy narzędziowe, a rozwój dzieci
Dom

Zestawy narzędziowe, a rozwój dzieci

Marzeniem wielu chłopców, którzy uwielbiają zabawę w majsterkowanie jest posiadanie własnego, dorosłego zestawu lub warsztatu narzędziowego. Podglądanie taty, dziadka robiącego drobne naprawy w domu czy garażu to dla nich niesamowita frajda. Gdy stwierdzimy, że dziecko jest już na tyle odpowiedzialne i samodzielne możemy pomyśleć o zakupie prezentu właśnie w takiej formie. Zestawy narzędziowe dla dzieci są odwzorowaniem wersji dla dorosłych, i z tego powodu dzieci tak chętnie z nich korzystają. Zestawy narzędziowe uczą i rozwijają zdolności manualne, poszerzają wyobraźnię, uczą cierpliwości i ostrożności. Każdy przedszkolak może teraz rozpocząć stawianie pierwszych kroków w majsterkowaniu ( z dyskretna obecnością osoby dorosłej u boku).

Zalety zestawu narzędziowego

zestaw narzedziowy dla dzieci ma ogromny wpływ na rozwój sprawności manualnych, ponieważ zawiera on młotki, śrubokręty, klucze i inne narzędzia za pomocą, których maluch ma możliwość przykręcania, wykręcania, wbijania śrub i wkrętów. Oprócz ćwiczenia motoryki dziecko nabywa wiedzę praktyczną odnośnie tego, w którą stronę należy kręcić śruby, w jaki sposób posługiwać się kluczem nastawnym, jak używać gwoździ, tak by się nie skaleczyć.

Zestawy majsterkowiczów rozwijają wyobraźnię dzieci, gdyż przy użyciu dostępnych narzędzi mogą tworzyć różne przedmioty, wykorzystywać je w przeróżny sposób i tworzyć własne wyobrażenia o warsztacie i innych sytuacjach, nawiązujących do tych z życia codziennego.

Zestaw ten można wykorzystać podczas zabawy z rówieśnikami, a także z tatą, dziadkiem czy wujkiem, którzy na co dzień zajmują się majsterkowaniem,  co pozytywnie wpływa na ich rozwój społeczny. Obecność osoby dorosłej przyczyni się do dokładnego wyjaśniania dziecku do czego służy każdy element, a także zapewni bezpieczeństwo. Dodatkowo poprzez naśladowanie  doskonale uczy nowych rzeczy. To świetny pomysł na połączenie zabawy i nauki. Zestaw narzędziowy dla dzieci można więc spokojnie zaliczyczyć do zabawek edukacyjnych.

Zestawy narzędziowe, a rozwój dzieci

Wpływ zestawów narzędziowych na dzieci

Podsumowując zestawy dla małych majsterkowiczów świetnie wpływają na umiejętności manualne, które w przyszłości będą niezbędne podczas nabywania umiejętności pisania. Dzieci stają się bardziej zręczne, w wielu sytuacjach  radzą sobie już samodzielnie, nie potrzebując pomocy dorosłych np. przy odkręceniu butelki z wodą. Dodatkowo stymulują wyobraźnię przestrzenną dziecka, która będzie pomocna np. podczas lekcji z matematyki czy spacerów po lesie. Zestawy te rozwijają inteligencję, kreatywność oraz uczą koncentracji uwagi na jednej czynności, co jest równie ważne podczas procesu uczenia się.

Zestawy majsterkowiczów mogą stanowić swego rodzaju dopełnienie innych posiadanych przez dziecko zabawek, takich jak: klocki, układanki oraz inne zabawki ogólnorozwojowe. To doskonały pomysł na prezent dla dziecka, ponieważ oprócz świetnej zabawy mają wpływ także na jego rozwój.

 

 

Szeroki wybór zabawek dla małych majsterkowiczów, stolarzy i mechaników znajdziesz w sklepie Leomark.

Zobacz więcej podobnych postów