Najwygodniejsza poduszka do spania – na co warto zwrócić uwagę?
Dom

Najwygodniejsza poduszka do spania – na co warto zwrócić uwagę?

O jakości snu decyduje szereg różnych czynników. To nie tylko sprzyjająca odpoczynkowi atmosfera w sypialni i dobrze dobrany materac, ale również odpowiednia poduszka. Kupując ją, należy mieć na uwadze nie tylko własne preferencje, ale także parę innych istotnych kwestii.

Najwygodniejsza poduszka do spania – jaka wielkość i twardość?

Standardowe rozmiary poduszek wynoszą 40×40, 60×70 lub 70×80 cm. Najlepiej postawić na średniej wielkości model. Duże poduszki, które obejmują ramiona, nie są polecane z racji na to, że mają niezbyt korzystny wpływ na kręgosłup. Warto zastanowić się nad zakupem ergonomicznej poduszki, której kształt dopasowuje się do budowy karku – są one co prawda nieco droższe niż tradycyjne modele, niemniej taka inwestycja na pewno się opłaci. Co się natomiast tyczy twardości poduszki, to wiele w tym momencie zależy od indywidualnych upodobań. Jeśli ktoś preferuje spanie na brzuchu, na pewno doceni miękkie poduszki, np. z jedwabnym wypełnieniem. Dla osób często zmieniających pozycję podczas snu najtrafniejszym wyborem będzie twarda, ale elastyczna poduszka. Tym, którzy mają problemy z kręgosłupem, najbardziej polecane są poduszki ortopedyczne.

Najwygodniejsza poduszka do spania – poszewka ma znaczenie!

Wybór poszewki odgrywa ważną rolę w kontekście wygody poduszki – poduszki – jedwabne poszewki to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Szyte są one z jedwabiu morowego, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest on niezwykle przyjemny w dotyku oraz prezentuje się luksusowo i elegancko. Działa kojąco na skórę i nie podrażnia jej, jest więc idealnym rozwiązaniem dla alergików oraz osób przykładających dużą wagę do kondycji swojej cery. Jedwab morwowy jest ceniony także za właściwości termoregulacyjne. To dzięki temu taka poduszka chłodzi przy wysokich temperaturach i  cudownie otula ciepłem, gdy jest chłodniej. Swoje pierwotne właściwości jedwab zachowuje nawet po długim użytkowaniu. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby prawidłowo o niego dbać. Poszewek jedwabnych nie należy prać z innymi rzeczami. Powinny być prane w niskich temperaturach, bez wirowania i wcześniejszego namaczania. Zalecane jest pranie ręczne z dodatkiem detergentów przeznaczonych do delikatnych tkanin. Pomimo tego, że z jedwabiem trzeba obchodzić się dość delikatnie, jest on niezwykle trwały i wytrzymały, co jest zasługą bardzo gęstego splotu. Chcąc utrzymać poszewkę jedwabną w należytym stanie przez długi czas, należy stosować się do zaleceń zawartych na etykiecie produktu.

Najwygodniejsza poduszka do spania – na co warto zwrócić uwagę?

Najwygodniejsza poduszka do spania – to warto wiedzieć!

Kupując poduszkę, należy zwrócić uwagę na jej wypełnienie. W tym zakresie do wyboru są rozmaite opcje, np. pierze, puch czy wspomniany już jedwab. Popularne są też poduszki z syntetycznym wypełnieniem wykonanym z poliestru – to doskonała opcja dla alergików.  Dobra poduszka to taka, która zapewnia podparcie dla głowy, kręgosłupa szyjnego oraz barków. Warto wybierać poduszki i poszewki, które powstały z wysokiej jakości materiałów – komfort snu jest bowiem bezcenny.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów