Oświetlenie LED - czy warto się na nie zdecydować?
Dom

Oświetlenie LED - czy warto się na nie zdecydować?

Oświetlenie LED zdominowało rynek oświetleniowy. Za takim stanem rzeczy przemawia mnóstwo zalet — przede wszystkim względy ekologiczne, widocznie mniejsze rachunki za prąd, szeroka gama temperatur barwowych czy możliwość wyłączania, włączania bądź sterowania natężeniem i barwą światła z poziomu pilota, a nawet aplikacji, za co odpowiedzialne są sterowniki led. 

Przyjrzyjmy się dokładniej, dlaczego warto zainwestować w oświetlenie ledowe. 

Energooszczędność i ekologia

Oświetlenie LED - czy warto się na nie zdecydować?

Diody LED do swojej pracy potrzebują znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła. Co więcej, cechuje je długa żywotność — posłużą o wiele dłużej niż tradycyjne żarówki (niektóre źródła podają, że przez czas eksploatacji 1 żarówki LED trzeba byłoby zużyć aż 15-25 żarówek zwykłych) a do ich produkcji nie używa się substancji szkodliwych dla środowiska. Reasumując, żarówki LED to rozwiązanie najbardziej ekologiczne poprzez mniejszy pobór energii, oraz to, że dzięki swojej przedłużonej żywotności i przyczyniają się do mniejszej ilości odpadów. 

Oświetlenie LED jest przyjazne dla Twojego budżetu

Owszem, jeżeli chodzi o cenę zakupu, żarówki LED są droższe niż tradycyjne, jednak dzięki wysokiej wydajności oraz niewielkiemu poborowi energii, wychodzą znacznie korzystniej jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, przez co ich zakup zaprocentuje w o wiele niższych rachunkach za energię elektryczną.

Znakomita jakość światła

Masz duże wymagania jeżeli chodzi o jakość światła oraz o jego barwę? W takim razie oświetlenie LED jest dla Ciebie — charakteryzuje je szeroki zakres dostępnych temperatur barwowych. Ponadto, dzięki temu, że diody LED emitują światło ściśle skoncentrowane, oświetlisz dokładnie to, na czym Ci zależy, bez niepotrzebnych rozproszeń. 

Możliwość sterowania oświetleniem — sterowniki LED

Wielu z nas ceni nowinki technologiczne, które czynią nasze życie wygodniejszym i bardziej komfortowym. Coraz większą popularnością cieszy się oświetlenie LED, którym można sterować nie tylko za pomocą przełącznika, czy pilota, ale również przy użyciu prostej w obsłudze aplikacji na smartfon lub tablet. Dzięki temu możesz zgasić światło w kuchni, nie ruszając się z kanapy w salonie, bądź w łatwy sposób przyciemnić oświetlenie jeżeli planujesz np. seans filmowy lub w kilku kliknięciach ustawisz automatyczne włączanie i wyłączanie się światła w określonym pomieszczeniu.

Źródła światła LED — podsumowanie

Jeżeli zależy Ci na nowoczesnym oświetleniu, dbałości o środowisko naturalne oraz o możliwości kontroli nad sposobem oświetlenia, to oświetlenie LED nie ma sobie równych.  Zapewnia doskonałą jakość światła, jest bardzo wydajne, ponadto to sprawdzony sposób na optymalizację kosztów w domu czy przedsiębiorstwie. Odpowiednio dobrane sterowniki LED sprawią, że zyskamy szerszą gamę funkcjonalności. Co ważne, diody ledowe nie zawierają rtęci, ani innych szkodliwych substancji. Dobrej jakości żarówki ledowe warte są swojej ceny — inwestycja w nie szybko się zwróci, w postaci niższych faktur za prąd.

Zobacz więcej podobnych postów