Wanna z prysznicem w jednym – czy to dobre rozwiązanie?
Dom

Wanna z prysznicem w jednym – czy to dobre rozwiązanie?

Łazienki to z reguły niewielkie pomieszczenia, w których może być trudne umieszczenie osobnego prysznica i wanny. Ich właściciele muszą więc zwykle iść na kompromis i wybierać pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem. Osoby, które nie wyobrażają sobie jednak swojej domowej łazienki bez prysznica i wanny mają jeszcze jedno wyjście, jakim jest wanna z prysznicem w jednym. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jakie zalety ono posiada?

Wanna i prysznic, czyli dwa odmienne podejścia do dbania o czystość

Prysznic i wanna uosabiają w sobie dwa różne podejścia do życia oraz dbania o higienę osobistą. Po prysznic z reguły chętnie sięgają osoby, które żyją w biegu oraz chcą mieć możliwość szybkiego i wygodnego odświeżenia się po całym dniu pracy, treningu i z rana, tuż po wstaniu z łóżka. Prysznic pozwala na wzięcie szybkiej kąpieli oraz natychmiastowy powrót do swoich obowiązków. Jest także łatwy w utrzymaniu w czystości oraz reguły zajmuje mniej miejsca w łazience niż obszerniejsza od niego wanna.

Wanna natomiast jest rozwiązaniem łazienkowym uwielbianym przez osoby, które kochają długie, relaksujące kąpiele i chcą zapewnić sobie dłuższą chwilę tylko dla siebie w celu odprężenia się lub odpoczynku do długim, wyczerpującym dniu. Wanna świetnie sprawdza się nie tylko do dbania o ciało, ale także i psychikę - podczas aromatycznej kąpieli możemy oddać się lekturze ulubionej książki, obejrzeć film na telefonie lub tablecie albo po prostu się odprężyć oraz zregenerować ciało i umysł.

Wanna z prysznicem w jednym – czy to dobre rozwiązanie?

Wanna z prysznicem w jednym - rozwiązanie, które łączy w sobie zalety wanny i prysznica

Okazuje się, że nie zawsze musimy iść na kompromis i być zmuszeni do wybierania pomiędzy wanną a prysznicem. Jeśli w naszej łazience jest wystarczająco miejsca na zamontowanie w niej wanny, możliwe będzie jej połączenie z funkcjonalnością prysznica. Specjalnie z myślą o miłośnikach obu tych rozwiązań powstały bowiem wanny z prysznicem w jednym, w których weźmiemy zarówno dłuższą, odprężającą kąpiel w pianie, jak i prysznic, kiedy chcemy się szybko i wygodnie  się odświeżyć. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, dla których warto rozważyć jego wybór do swojej łazienki.

Przede wszystkim, kupując wannę z prysznicem w jednym możemy wykorzystywać jedno rozwiązanie w dwóch różnych celach, w zależności od osobistych preferencji oraz potrzeb w danym momencie. Praktyczna wanna z prysznicem w jednym pozwala także pogodzić ze sobą różne oczekiwania członków rodziny, gdzie często jedna osoba preferuje korzystanie z wanny, a druga chętniej bierze szybki prysznic. Wanna z prysznicem pozwala również zaoszczędzić w łazience miejsce i pieniądze zwalniając nas z konieczności zakupu oraz montażu w pomieszczeniu obu rozwiązań łazienkowych.

Wanna z prysznicem w jednym posiada dodatkowo nowoczesny, estetyczny wygląd, który nadaje dodatkowych walorów łazience. Jej zaletą może być także bardziej rozbudowana funkcjonalność - wiele wanien, które mogą zostać zaadoptowane jako prysznic oferują także dodatkową funkcję hydromasażu, z której chętnie będą korzystali miłośnicy długich kąpieli. Większość klasycznych wanien może zostać z powodzeniem zabudowana, co pozwala w bardzo prosty i niedrogi sposób przekształcić je w prysznic.

 

Zobacz więcej podobnych postów