Jak nawilżyć suchą skórę dłoni?
Porady

Jak nawilżyć suchą skórę dłoni?

W sezonie jesienno-zimowym wiele osób narzeka na spierzchniętą skórę dłoni. W dużej mierze odpowiada za to suche powietrze i mróz. Jak pozbyć się tego problemu? Czy istnieje sposób na szybkie i skuteczne nawilżenie skóry dłoni?

Jak dbać o skórę dłonie?

O skórę dłoni warto dbać regularnie. Ważne jest abyśmy dokładnie wycierali ręce po myciu i nigdy nie wychodzili z mokrymi dłońmi na mróz. Na stan skóry dłoni duży wpływ mają także detergenty, dlatego dobrze jest zmywać naczynia w rękawiczkach ochronnych lub też sięgać po naturalne środki czyszczące. Pamiętajmy również o częstym stosowaniu kremów nawilżających. Jeżeli jednak mimo takich działań problem suchej skóry dotyka także nas i dlatego też chcemy ją w szybki i skuteczny sposób nawilżać zastosujmy okład z siemienia lnianego. Siemię lniane bardzo dobrze chroni naturalny płaszcz hydro-lipowy skóry przed działaniem czynników zewnętrznych. Ja przygotować taki ekstrakt? Wystarczy szklana wody i łyżka siemienia lnianego. Warto zaznaczyć, że naszym dłonią możemy zafundować także naturalny peeling z owsianki, który nie tylko przyniesie uczucie ulgi, ale także bardzo dobrze oczyści i nawilży skórę dłoni. Jego wykonanie jest naprawdę proste. Wystarczy, bowiem 2 łyżki zielonych płatków owsianych zalać wodą. Po upływie 15 minut musimy zamoczyć dłonie w powstałej miksturze i delikatnie wmasować w nie rozmoczone płatki.

Jak nawilżyć suchą skórę dłoni?

W jaki jeszcze sposób możemy nawilżyć spierzchnięte dłonie?

Do naturalnych produktów, które przydadzą się nam do nawilżenia skóry dłoni możemy zaliczyć także jajko, miód i aloes. Ponadto warto zaznaczyć, że miód i aloes działają także przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Wystarczy, że nałożymy ich cienką warstwę na dłonie. Jeżeli zaś chodzi o żółtko jajka, to aby przyniosło nam oczekiwane rezultaty musimy je dokładnie roztrzepać, a następnie nałożyć na dłonie i owinąć folią na okres około 10 minut. Natomiast jednym z najszybszych sposobów na skuteczne nawilżenia dłoni jest posmarowani ich oliwą z oliwek. Takie działanie z pewnością przyniesie nam natychmiastową ulgę.

Zobacz więcej podobnych postów