Na co zwrócić uwagę kupując deskorolkę elektryczną?
Porady

Na co zwrócić uwagę kupując deskorolkę elektryczną?

Deskorolki elektryczne zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Szczególną furorę robią oczywiście wśród dzieci i młodzieży – stały się między innymi hitem komunijnych prezentów. Niemniej jednak atrakcyjne są dla dorosłych, pozwalając im na chwilę szaleństwa na weekendowym spacerze lub służąc jako środek transportu do pokonywania niewielkich odległości w mieście lub biurowcu.

Co to właściwie jest?

Deskorolki elektryczne mają wbudowany napęd akumulatorowy, co pozwala na poruszanie się nimi bez użycia nadmiernej siły. Deskorolka elektryczna określana jest czasem terminem Mini Segway. Segway to popularne szczególnie w Azji urządzenie dwukołowe wyposażone w podstawę oraz drążek do sterowania. U nas te pojazdy możecie kojarzyć przede wszystkim z centrów wielkich miast i galerii handlowych, gdzie pozwalają na ciche i szybkie przemieszczanie się, nawet dla osób niepełnosprawnych. Deskorolka elektryczna to mniejsze urządzenie, które wyglądem przypomina deskorolkę na dwóch dużych kołach. Jest też dużo prostsze i tańsze od Segway’a, stanowiąc po prostu świetną elektryczną zabawkę, a nie środek transportu do pokonywania dużych odległości. Deskorolka elektryczna przystosowana jest do jazdy po płaskiej powierzchni.

Jak z nich korzystać?

Deskorolki elektryczne działają dzięki działaniu akumulatorów. Szukając odpowiedniego modelu sprawdź ofertę na te urządzenia mobilne na Eltkom.pl, gdzie znajdziesz modele pozwalające na przejechanie na jednym ładowaniu kilkunastu, a niektóre nawet ponad dwudziestu kilometrów. Aby móc z nich korzystać, najpierw trzeba nauczyć się, jak to robić. Początki mogą nie należeć do najłatwiejszych, ale warto poświęcić na naukę trochę czasu, by później móc cieszyć się z zabawy, jaką zapewniają deskorolki elektryczne. W trakcie pierwszych prób trzeba nauczyć się sprawnego manewrowania i szybkiego hamowania. Wymaga to odpowiedniego balansowania ciałem – by ruszyć z miejsca przechylasz się delikatnie do przodu, a przechylenie się do tyłu powoduje jazdę w tył. Skręcanie odbywa się przy pomocy nacisku stóp na podesty, czyli przenosisz ciężar ciała na daną stronę deski, w zależności od kierunku w jakim chcesz skręcić. Gdy stoisz na desce nieruchomo, nie wykonując żadnych ruchów, deskorolka również się nie porusza.

Na co zwrócić uwagę kupując deskorolkę elektryczną?

Jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Szeroki wybór deskorolek elektrycznych na Eltkom.pl dostosowanych do potrzeb różnych klientów, pozwoli ci wybrać model idealny dla siebie lub osoby, którą chcesz obdarować. Pamiętaj, by przede wszystkim dostosować parametry do osoby, która będzie z deskorolki korzystać. Ważne jest więc, by zwrócić uwagę na dopuszczalną wagę, prędkość, pojemność akumulatora i rozmiar kół dostosowany do nawierzchni, na której planujemy jeździć. Każda deskorolka elektryczna w sklepie Eltkom.pl gwarantuje ci jakość materiałów, z których jest wykonana. Deskorolki powinny być stabilne i wytrzymałe, zapewniając bezpieczeństwo użytkowania zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Młodzież będzie zachwycona wbudowanym głośnikiem z modułem Bluetooth, który pozwoli na słuchanie ulubionej muzyki w trakcie zabawy. Dorośli docenią deskorolki z dopuszczalnym naciskiem nawet 120 kg.

 

Zobacz więcej podobnych postów