Zastosowanie sztucznej inteligencji w codziennym życiu
Biznes

Zastosowanie sztucznej inteligencji w codziennym życiu

Codzienne funkcjonowanie bez zaawansowanych technologicznie urządzeń jest prawie niemożliwe, do czego wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Wiele z nich ułatwia życie i tym samym ma większy wpływ na nie. Współczesne urządzenia i maszyny są spersonalizowane, ponieważ skutecznie dostosowują się do sposobu, w jaki funkcjonuje człowiek. Za ich działanie odpowiada sztuczna inteligencja, z czego nie każdy zdaje sobie do końca sprawę.

Zastosowanie sztucznej inteligencji w codziennym życiu

Zastosowanie sztucznej inteligencji w codzienności

Pierwszym urządzeniem, od którego niemal wszyscy są uzależnieni jest telefon komórkowy, który bardzo często pełni funkcję prywatnego asystenta. Dostęp do Internetu zapewniony jest w każdym smartfonie, a korzystanie z możliwości rozpoznawania głosu jest całkowicie powszechne. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy poddać analizie swoją mowę, a wirtualny asystent błyskawicznie wykona konkretne polecenie użytkownika. Ukazuje to jak zastosowanie sztucznej inteligencji może podnieść komfort życia i zaoszczędzić czas. W tym przypadku zamiast poszukiwać poprzez tekst pisany danej informacji, wystarczy zapytać o nią wspomnianych wirtualnych asystentów. Poza tym pomogą oni w organizacji każdego dnia, w razie potrzeby przekażą przypomnienie o spotkaniu mającym odbyć się konkretnego dnia. Ponadto zastosowanie sztucznej inteligencji doskonale widoczne jest na przykładzie robienia zakupów za pośrednictwem Internetu. Duże znaczenie odgrywają w tym przypadku systemy polecające, których wykorzystanie pozwala na dostarczenie sugestii zakupu produktów mogących się przydać. Bierze się wówczas pod uwagę wcześniej dokonywane sprawunki oraz związane z tym preferencje konsumentów. Działanie sztucznej inteligencji widoczne jest także w aspekcie segregacji maili na skrzynce. Dzięki temu wiadomości będące spamem, ofertą, bądź pochodzące z portali społecznościowych, trafiają do właściwej zakładki. Wdrożony system zapewnia przejrzystość w folderze głównym i przyczynia się do oszczędności czasu poświęcanego na usuwanie niechcianych maili.

Sztuczna inteligencja zapewnia bezpieczeństwo

Zastosowanie sztucznej inteligencji w bankach może uchronić konsumentów przed utratą wszystkich oszczędności na rzecz przestępców. Wszelkie stosowane elementy uczenia się mają za zadanie przede wszystkim chronić pieniądze gromadzone na kontach klientów banków. W tym celu wykorzystuje się  analizy podejrzanych zachowań, nietypowych transakcji o których są informowani klienci instytucji. Sztucznej inteligencji można upatrywać również w popularnym serwisie Netflix, w którym znajduje się całe mnóstwo filmów, seriali i programów. Na podstawie upodobań użytkowników, oglądanych wcześniej pozycji wybiera się kolejne propozycje. Zastosowanie sztucznej inteligencji w tym przypadku jest podobne do omawianych powyżej zakupów internetowych. Warto także wspomnieć o mediach społecznościowych, które powstały w celu ułatwienia komunikacji między ludźmi, niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdują. Sztuczna inteligencja, którą wykorzystują twórcy portali pozwala między innymi na tagowanie zdjęć, czy proponowaniu osób, które być może się zna.

Zobacz więcej podobnych postów