Które aplikacje warto mieć na swoim telefonie?
Biznes

Które aplikacje warto mieć na swoim telefonie?

Śmiało można stwierdzić, że staliśmy się niewolnikami naszych urządzeń mobilnych, trudno się jednak temu dziwić, skoro możemy już za ich pośrednictwem załatwić każdą sprawę. Pomagają nam w tym wszystkim różnego rodzaju intuicyjne aplikacje, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie.

Które aplikacje warto mieć na swoim telefonie?

Jakie aplikacje na telefon są najbardziej przydatne?

Co do zasady aplikacje na telefon dają szereg różnych możliwości, jest to szczególnie ważne w obecnych czasach. Wszyscy jesteśmy zabiegani, nie zawsze o wszystkim pamiętamy, czasami zatem jest nam potrzebna pomoc. Pierwszą aplikacją, o której warto wiedzieć jest TickTick, czyli rodzaj mobilnej listy zadań. Taki planner jest przydatny każdego dnia, tym bardziej, że można go zintegrować z kalendarzem w telefonie. Istnieje ponadto możliwość dodawania załączników do poszczególnych zadań wskazywanych w aplikacji. Większą ilość udogodnień może uzyskać każdy użytkownik, który wykupi dodatkową opcję Premium. Jednak w pierwszej kolejności poleca się przetestowanie podstawowej wersji, by sprawdzić interfejs, łatwość korzystania oraz odnieść ogólne wrażenie. Kolejną aplikacją, o której trzeba powiedzieć jest Mapify. Dedykowana głównie podróżnikom i amatorom licznych wyjazdów w różne zakątki kraju i świata. Każdy użytkownik otrzymuje mnóstwo inspiracji na kolejne wojaże, a dodatkową możliwością jest snucie planów podróżniczych i obieranie konkretnych celów. Natomiast będąc już w podróży, można z każdego odwiedzonego miejsca wstawić pamiątkowe zdjęcie, a do wiadomości dla bliskich oznaczyć lokalizację. Aplikacje na telefon są również przeznaczone dla koneserów sztuki, którzy nie tylko lubią odwiedzać muzea i inne miejsca, w których znajdują się różnego rodzaju ekspozycje. Instalując aplikację Magnus każdy, kto interesuje się sztuką pozyskuje na jej temat mnóstwo przydatnych informacji. Są to na przykład dane o obrazach, ich cenach oraz autorach, którzy je stworzyli. W tym celu wystarczy zrobić zdjęcie danego dzieła sztuki, a w bazie danych zostaną odnalezione wszystkie szczegóły z nim związane.

Aplikacje na telefon ułatwiające funkcjonowanie

Aplikacje na telefon potrafią również sprostać oczekiwaniom osób, które uwielbiają słuchać muzyki. Zapewne dużą część niezwykle irytuje fakt, gdy usłyszy fragment świetnej piosenki w radio, lecz nie można go później odnaleźć. W takich przypadkach z pomocą przychodzi aplikacja Shazam. By poznać tytuł utworu i jego wykonawcę, wystarczy przyłożyć telefon z uruchomioną aplikacją do głośnika radia i oto pojawiają się niezbędne informacje, także o Wykonawcy danego utworu. W celu efektywnego robienia zakupów natomiast warto zwrócić uwagę na aplikacje Listonic. Sprawi ona, że w prosty sposób możemy przekazać uaktualnioną listę osobie, która wybiera się na sprawunki. Jeżeli nie mamy czasu na tradycyjne sporządzanie listy, nic straconego, zawsze możemy za pomocą aplikacji na telefon nagrać ją. Na koniec nie można zapomnieć o aplikacjach dedykowanych kierowcom oraz osobom zajmujących się fotografią. W obu tych przypadkach trzeba ułatwiać sobie wszystkie możliwe czynności.

Zobacz więcej podobnych postów