Czy posadzki żywiczne to dobre rozwiązanie?
Dom

Czy posadzki żywiczne to dobre rozwiązanie?

Podłogi z żywicy to rozwiązanie nowoczesne, designerskie a przy tym również bardzo praktyczne. Nic, więc dziwnego, że w ostatnich latach posadzki żywiczne stały się tak popularnym rodzajem pokrycia. Jeżeli i my szukamy idealnej, stylowej podłogi do swojego mieszkania to powinniśmy wziąć je pod uwagę. Takie rozwiązanie ma całe mnóstwo zalet. Warto, więc je poznać.

Jakie korzyści dają nam posadzki żywiczne?

Wiele osób szukając podłogi do swojego mieszkania zwraca szczególną uwagę na jej wygląd oraz na jej jakość. Nie powinien, więc nas dziwić fakt, że obecnie posadzki żywiczne są tak chętnie wybieranym rozwiązaniem. Oprócz tego, że wyróżniają się one bardzo wysokimi walorami estetycznymi to posiadają także bardzo wiele ciekawych właściwości. Dekoracyjne podłogi wykonane z żywicy poliuretanowej pięknie prezentują się w pomieszczeniach mieszkalnych, a ponadto są wytrzymałe, trwałe, elastyczne i sprężyste. Bardzo wygodnie się po nich chodzi. Doskonale tłumią kroki. Poza tym, jeżeli zależy nam na tym, aby podłoga w naszym domu była odporna na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, pękania oraz promieniowanie UV to właśnie ten rodzaj posadzki będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Dlaczego jeszcze podłogi żywiczne cieszą się takim uznaniem? Należy zaznaczyć, że są one higieniczne. Nie posiadają fug, dlatego też są łatwe w czyszczeniu. Warto podkreślić, że brak spoin to jeszcze jedna istotna zaleta tego pokrycia podłogowego. Dzięki temu, że posadzki wykonane z żywicy nie posiadają żadnego rodzaju łączeń znakomicie (pod względem optycznym) powiększają wszystkie małe pomieszczenia. Nie oznacza to, jednak, że nie można stosować ich na dużych przestrzeniach, wręcz przeciwnie tam również prezentują się bardzo dobrze. Warto zauważyć, że we współczesnym budownictwie wiele pomieszczeń wyposażonych zostaje w ogrzewanie podłogowe, które jest niezwykle wygodne. Wybierając, więc pokrycie podłogowe do tego rodzaju pokojów musimy zwrócić uwagę na to, aby nadawało się ono do użytku z takim typem ogrzewania. A należy zaznaczyć, że posadzki żywiczne jak najbardziej można stosować łącznie z ogrzewaniem podłogowym.

Czy posadzki żywiczne to dobre rozwiązanie?

Gdzie warto zamówić posadzki żywiczne?

Na rynku znajdziemy różne oferty firm świadczących tego typu usługi, ale pamiętajmy, że jeżeli chcemy cieszyć się wysoką jakością, pięknym wyglądem i trwałością podłóg żywicznych to z całą pewnością warto w tej kwestii zaufać profesjonalistom. Dobrze jest, więc zdecydować się na zakup posadzek wykonanych z żywicy w doświadczonej firmie, która jest w stanie zapewnić nam indywidualne dopasowanie podłóg do naszych potrzeb i oczekiwań i która do ich wykonania wykorzystuje wyłącznie sprawdzone materiały. Taką firmą jest np. firma J.A.K CHEMIA S.C. Należy zaznaczyć, że firma ta w swojej ofercie oprócz przemysłowych i dekoracyjnych posadzek z żywicy (poliuretanowej i epoksydowej) posiada także schody i ściany z żywicy. Przykładowe realizacje, które naprawdę warto zobaczyć, odnajdziemy na stronie internetowej firmy jakposadzki.pl.

Zobacz więcej podobnych postów