Bieliźniarka – praktyczny mebel do sypialni i nie tylko!
Dom

Bieliźniarka – praktyczny mebel do sypialni i nie tylko!

Bieliźniarka to nieco zapominany mebel, który powraca dziś do łask za sprawą nowoczesnych trendów w aranżacji wnętrz. Z tego typu mebli chętnie korzystały nasze babcie, które w swoich bieliźniarkach przechowywały zarówno bieliznę osobistą, jak i tkaniny stołowe – obrusy, serwety, ręczniki oraz pościel. W dzisiejszych czasach także i my możemy wykorzystać potencjał oferowany przez współczesne bieliźniarki, które zapewnią więcej miejsca do przechowywania w domu oraz staną się efektownym uzupełnieniem wystroju sypialni, salonu i nie tylko.

Do czego służy współczesna bieliźniarka? Do czego możemy ją wykorzystać?

Bieliźniarka to bardzo praktyczny mebel, który święcił prawdziwe triumfy za czasów młodości naszych babć. Kobiety wykorzystywały go głównie do przechowywania bielizny pościelowej, obrusów, serwet, a także osobistych elementów garderoby. Najczęściej umieszczany był w jadalni, salonie lub sypialni, stając się integralną częścią wyposażenia tych pomieszczeń. W dzisiejszych czasach bieliźniarka wysoka jest nieco zapomnianym meblem, który jednak stopniowo powraca do łask. Wszystko ze względu na jego praktyczny charakter oraz dodatkowe miejsce do przechowywania, które oferuje.

We współczesnych czasach bieliźniarka wysoka może zostać z powodzeniem wykorzystana do przechowywania bielizny osobistej, skarpet, koszul, pościeli, ręczników, a także drobnych elementów garderoby, w tym czapek, szalików, pasków i apaszek. Ze względu na swoje kompaktowe gabaryty (w porównaniu z szafą lub większą komodą), bieliźniarka świetnie odnajdzie się zwłaszcza w mniejszych sypialniach, gdzie nie ma wystarczająco miejsca na większe meble. Oprócz tego, bieliźniarka może zostać z powodzeniem wykorzystana także w zgodzie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem – do przechowywania obrusów, bieżników i serwet. Meble, które posiadają ozdobne przeszklenia, możemy natomiast przeznaczyć do przechowywania zastawy stołowej, kieliszków oraz dekoracji w jadalni lub kuchni połączonej z salonem.

Bieliźniarka – praktyczny mebel do sypialni i nie tylko!

Na co zwrócić uwagę przed zakupem bieliźniarki?

Rosnące zainteresowanie bieliźniarkami sprawiło, że w sprzedaży znajdziemy coraz większy wybór tego typu mebli. Jeśli zależy nam na zakupie solidnej, trwałej i estetycznej bieliźniarki, wybierajmy meble wykonane z litego drewna sosnowego, które jest obecnie jednym z naturalnych materiałów oferujących najlepszy stosunek jakości do ceny. Bieliźniarka wysoka sosnowa to masywny, stabilny i solidny mebel, który będzie nam dobrze służył przez długi czas.

Wybierając bieliźniarkę, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, lecz także wnętrze. Dobrej jakości meble przeznaczone do przechowywania powinny posiadać wnętrze zorganizowane w szerokie półki, które pomieszczą spore ilości bielizny osobistej, pościelowej i stołowej. Przydatne okażą się także wysuwane szuflady, w których będziemy mogli osobno przechowywać drobne akcesoria odzieżowe.

Współczesne bieliźniarki są dostępne w różnych rozmiarach, które również mają znaczenie dla ich wyboru. Szersze, większe gabarytowo meble świetnie sprawdzą się w dużych, przestronnych salonach, jadalniach oraz sypialniach. Mniejsza bieliźniarka wysoka będzie natomiast sprawdzonym wyborem do niewielkiej sypialni, pokoiku dziecięcego, a także przedpokoju.

Zobacz więcej podobnych postów