Jakie dodatki dokupić do domu, by ożywić jego wnętrze?
Dom

Jakie dodatki dokupić do domu, by ożywić jego wnętrze?

Gdy mieszkamy w danej przestrzeni przez dłuższy czas zaczyna nam się już ona powoli nudzić lub dostrzegamy po czasie jej małe mankamenty. Często chcemy stworzyć wyjątkowe i klimatyczne wnętrze, ale brakuje nam pomysłu czy inspiracji. Jest tak, że wiemy co nam się podoba, a co nie, ale połączenie tego wszystkiego już nie jest takie proste, jakby nam się wydawało. Jakie zestawy produktów wybrać, by za niewielkie koszty odmieniły naszą przestrzeń na bardziej przytulną i przyjemniejszą?

Zapoznaj się ze stylami

Przed rozpoczęciem zakupów dokładnie zapoznaj się jakie style obecnie panują, które inspiracje wzbudzają najwięcej naszego zainteresowania. Trzeba odnaleźć swój własny kierunek, którym będzie się podążało przy aranżacji swoich kątów. Stwórz sobie folder w komputerze ze zdjęciami wnętrzarskimi, które najbardziej Cię urzekają. Kolejno oceń, co łączy te inspiracje, jakie są ich cechy wspólne. To ułatwi znacznie określenie swoich preferencji. Gdy to zrobisz zakupy dodatków do własnego mieszkania okażą się całkowitą przyjemnością i z łatwością tego dokonasz. Oto kilka gotowych zestawów, które pomogą uzyskać przestrzeń bardziej wyrazistą.

Jakie dodatki dokupić do domu, by ożywić jego wnętrze?

Zestaw retro

To propozycja dla osób, które cenią sobie powrót do przeszłości i lubią otaczać się rzeczami z zeszłej epoki. Odpowiednie zestawienie tych przedmiotów sprawi, że miejsce otrzyma swój charakter i klimat. Wystarczy, by nowoczesnej sofy wybrać print bardziej nawiązujący do lat ubiegłych, zakupić starą komodę lub nieco odnowić własne znaleziska.

Zestaw boho

Osoby, które dobrze czują się w bardziej delikatnych i naturalnych wnętrzach zdecydowanie powinny pójść w tym kierunku. Wzbogacenie swojego mieszkania o elementy, nawiązujące do tego stylu stworzą niezwykle ciepłe i klimatyczne miejsce.

Zestaw Scandi

Jest dedykowany wszystkim minimalistom, którzy żyją przekonaniem „im mniej, znaczy lepiej”. To nie znaczy, że takie miejsce ma być kompletnie puste. Styl skandynawski to połączenie harmonijnych kolorów w jasnych odcieniach, stawiający przede wszystkim na światło.

Zobacz więcej podobnych postów