Co powinno znaleźć się w łazience?
Dom

Co powinno znaleźć się w łazience?

Wyposażenie łazienki nie jest sprawą łatwą. Znajduje się w niej szereg rzeczy, które należy umieścić na liście zakupowej. Bez nich użytkowanie łazienki jest niemalże niemożliwe. Po pierwsze na liście powinny znaleźć się meble łazienkowe, wszelka armatura, sprzęty elektroniczne i niezbędne akcesoria. Nie można również zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Dzięki odpowiednim wyposażeniu tego miejsca mamy pewność, że przebywanie w nim będzie źródłem spokoju i odpoczynku.

Jakie meble łazienkowe wybrać?

W każdej łazience niezbędne są meble łazienkowe. Mowa tu o szafkach łazienkowych, umywalce z szafką lub blaty, na które umieszczane są umywalki. Mogą znajdować się także lustra, regały, półki. Coraz częściej spotykanymi rodzajami szafek są te wolnostojące lub wiszące, wszystko zależy od wyboru osób urządzających to wnętrze. Coraz rzadziej korzysta się zestawów łazienkowych, raczej do każdej łazienki wybierane są meble na wymiar, tak by idealnie wpasowały się one w przestrzeń. Najczęściej wybieranymi kolorami mebli są białe, szare lub brązowe. Choć nie brakuje także bardziej odważniejszych kolorów. Wybierając meble warto zwrócić uwagę na ich pojemność, np. czy szuflady w szafce podumywalkowej są odpowiednich rozmiarów.

Odpowiednia armatura i sprzęty

Każda łazienka musi być wyposażona w umywalkę, toaletę, wannę lub prysznic, albo to i to oraz czasami bidet. Najlepszą opcją jest posiadanie i wanny i prysznica, jeżeli przestrzeń na to pozwoli, dlatego, że w tygodniu zwykle korzysta się z prysznica, a w weekendy kiedy jest więcej czasu można się oddać chwili relaksu, którego zażyć możemy jedynie w wannie. Często w łazienkach lokowane są także pralki i suszarki, przeważnie w mieszkaniach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na ich trzymanie w odrębnej przestrzeni. Kobiety zwykle korzystają z suszarek, depilatorów, lokówek, prostownic czy innych urządzeń niezbędnych do codziennej pielęgnacji. U mężczyzn z elektronicznych rzeczy, występujących w łazience jest trymer czy golarka do włosów i brody.

Co powinno znaleźć się w łazience?

Kosmetyki i produkty higieniczne

W łazience przechowywane są także wszelkie kosmetyki takie jak mydło, szampon do włosów czy żel pod prysznic. Dodatkowo zwykle znajdują się także balsamy do ciała, peelingi, kremy, maseczki, kosmetyki do makijażu, perfumy, kosmetyki do golenia oraz inne potrzebne kosmetyki. Używanymi produktami są także szczotki czy grzebienie do włosów oraz wszelkie rzeczy do ich stylizacji, takie jak spinki, wsuwki czy lakiery.

Kobiety często trzymają w łazienkach płatki kosmetyczne, tampony, wkładki czy podpaski. Podobnie z produktami do higieny jamy ustnej, pasty, szczoteczki, płyny do płukania czy nici dentystyczne znajdują się w większości łazienek.

Środki czystości

W każdej łazience wymagane jest utrzymywanie czystości, by utrzymać odpowiedni poziom higieny własnej łazienki. Do tego niezbędne są wszelkie produkty i środki czystości takie jak płyn do mycia, kostki do WC, szczotka do mycia toalety, płyn do luster i szyb, proszek do prania, płyn do płukania czy chusteczki przeciwdziałające farbowaniu.

 

Zobacz więcej podobnych postów