Kurs tańca weselnego
Porady

Kurs tańca weselnego

To kurs, który powstał po to, by umożliwić naukę najbardziej typowych kroków tańców towarzyskich, które wykorzystywane są najczęściej na weselach. Jest on dedykowany szczególnie parom planującym ślub, chcącym się przygotować do pierwszego tańca. To element wesela, który jest jednym z najważniejszych punktów wieczoru, więc to oczywiste, że każda para chce się zaprezentować z jak najlepszej strony. Właśnie wtedy wzrok wszystkich gości koncentruje się na nich. Bardzo często więc nowożeńcy przykuwają do tego wiele starań i zaangażowania. Obecnie na rynku znajduje się wiele szkół tańca, oferujących pomoc w przygotowaniach do najważniejszego tańca w życiu.

Kurs tańca weselnego

W niektórych szkołach występuje możliwość uczęszczania zarówno na kurs grupowy, jak i indywidualny. Pary młode mogą prosić o stworzenie profesjonalnej choreografii do wybranej przez siebie piosenki. Kurs ten nieco odbiega od tradycyjnego kursu tańca użytkowego. Tutaj zwraca się uwagę na zharmonizowanie ruchów zarówno pani młodej, jak i pana młodego, tak by wspólnie mogli stworzyć taneczny duet. Przewagą lekcji indywidualnych jest opracowanie własnej choreografii. Pary, które są w stanie samodzielnie ułożyć sobie taniec zwykle wybierają zajęcia grupowe, na których tylko doskonalą i trenują swoje umiejętności taneczne. Przykładowe zajęcia odbywają się w szkole tańca Dancefloor. To właśnie między innymi tam w ofercie znajduje się kurs tańca weselnego kraków.

Kurs tańca weselnego

Podejście do pierwszego tańca

Bardzo często kurs tańca weselnego wybierają osoby, które z tańcem nie miały nigdy wcześniej nic wspólnego. Wynika to z presji, jaką każdy odczuwa na myśl o pierwszym tańcu. Taniec młodej parze głównie kojarzy się ze stresem, gdyż przed wszystkimi gośćmi muszą zaprezentować własne umiejętności. Każdy chciałby niczym profesjonalni tancerze zrobić wrażenie na innych, jednak nie wszyscy mają ku temu odpowiednie możliwości i umiejętności. Uczęszczający na kurs tańca weselnego otrzymują choreografię opracowaną pod ich własne umiejętności taneczne oraz możliwości fizyczne. Czasem prosta choreografia wygląda efektowniej niż skomplikowane kroki wykonane niedbale bądź prezentujące się nad wyraz sztucznie. Jeśli para młoda nie ma wskazań co do muzyki, to instruktor doradzi w tej kwestii, dopasowując ich spersonalizowaną choreografię to tego, by wszystko wyglądało spójnie.

Lekcje indywidualne

Lekcje te są dedykowane bardziej wymagającym osobom bądź dla tych, którzy chcą pod okiem instruktora opanowywać dane kroki, a następnie całą opracowaną choreografię. Często też narzeczeni dostają takie lekcje w prezencie od bliskich, którzy troszczą się o ich występ w trakcie ich najważniejszego dnia w życiu. Walorem indywidualnego trybu nauczania jest to, że umożliwia szybszą organizację, koncentrację tylko i wyłącznie na pierwszym tańcu. Są one odpowiednio dopasowane do potrzeb i oczekiwań Młodej Pary. Narzeczeni po przedstawieniu wybranej przez siebie muzyki otrzymują dostosowaną do niej choreografię przez prowadzącego zajęcia.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów