Od czego zacząć swoją przygodę z różami?
Dom

Od czego zacząć swoją przygodę z różami?

Na początku swej „drogi różanej” należy wybrać właściwe miejsce, w którym róże mają zostać posadzone. Głównym warunkiem róż jest to, że powinno to być miejsce nasłonecznione, a dodatkowo ochraniające przed silnymi wiatrami. Kolejną kwestią jest zakup odpowiednich gatunków róż do miejsca, w którym chcemy je posiadać. Szukając róże sklep natrafić można na wiele sklepów internetowych, zajmujących się sprzedażą tych roślin. Oto kilka istotnych informacji związanych z różami, ich sadzeniem oraz pielęgnacją.

Odpowiednie miejsce do sadzenia

Jak już wspomniano róża nie będzie rosnąć w każdych warunkach. Potrzebuje ona słonecznego miejsca, wolnego od silnych wiatrów. Najlepszą przestrzenią dla niej będzie zacisze z optymalną cyrkulacją powietrza, gdzie rano rosa ulega szybkiemu wyschnięciu, w południe nie jest miejscem zbyt gorącym, a zimą nie ma zastoisk mrozowych.

Róże lubią towarzystwo innych roślin, np. krzewów, bylin, roślin cebulowych i jednorocznych. Róże rosną najładniej na żyznych, odpowiednio uprawianych podłożach. Nieodpowiednim dla nich są z pewnością gleby suche i piaszczyste, a także gleby zlewne i podmokłe.

Jak przygotować podłoże do sadzenia róż?

Gleba pod róże musi zostać odpowiednio przygotowana, po to, by móc cieszyć się pięknie rosnącymi różami przez lata. Konieczne jest głębokie przekopanie powierzchni, usunięcie chwastów i ewentualnych kamieni. Idealnym podłożem dla róż jest takie, których pH wynosi  od 5,5-6,5. Następnie warto dodać nawozy organiczne w postaci obornika lub kompostu, szczególnie istotne jest to na ziemiach mniej żyźniejszych.

W przypadku posiadania miejsca, w którym przez lata rosły róże należy dokładnie usunąć wszelkie korzenie przestarzałych już róż i wykopać dosyć głęboki rowek na różę, a następie zasypać go świeżą ziemią, która pochodzi z miejsca, w którym wcześniej róże nie występowały.

Od czego zacząć swoją przygodę z różami?

Jakie są odpowiednie odległości między różami?

W sadzeniu róż bardzo ważna jest odległość krzewów między sobą. Najczęściej przyjmuje się zasadę, mówiącą, że odległość między różami powinna być równa szerokości róży po rozkrzewieniu się. Tutaj trzeba mieć na względzie rodzaj róży. Róże miniaturowe z wiadomych przyczyn sadzi się gęściej, aniżeli te parkowe.

Optymalna gęstość sadzenia zależy od ilości roślin i metrów kwadratowych. Jedna roślina na m2 wymagać będzie odległości między krzewami 70-100 cm. 2-3 róże na m2 to odległość 60-70 cm. 4-5 róż na m2 to odległość 45-50 cm. W przypadku 6 lub 7 róż na m2, odległość wynosić będzie 35-40 cm, a w sytuacji występowania 8-11 róż na m2 to optymalna odległość powinna mieć 30-35 cm.

Gdzie można je kupić? – róże sklep

Róże kupować można stacjonarnie np. w kwiaciarniach, centrach ogrodniczych, a nawet przez Internet, co w dzisiejszych czasach wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy wpisać - róże sklep - w wyszukiwarce i pojawi się mnóstwo propozycji sklepów internetowych, zajmujących się sprzedażą tych roślin, które dostarczą pod dom złożone w systemie zamówienie.

Materiał przygotowany z RozeOgrodowe.pl - róże sklep.

 

Zobacz więcej podobnych postów