Jakie uchwyty do szafek w kuchni
Dom

Jakie uchwyty do szafek w kuchni

Urządzanie kuchni to dla każdej Pani Domu ogromne wyzwanie i przyjemność. W końcu ma być to pomieszczenie przyjazne dla wszystkich członków rodziny i gości. W przypadku, gdy wybór mebli jest już z głowy, pozostaje kwestia doboru uchwytów do poszczególnych szafek. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na styl zakupionych mebli. Najlepiej stworzyć z tego spójną całość.

Jakie uchwyty do szafek w kuchni

Rodzaje uchwytów do szafek

Jeżeli jest się zwolennikiem praktycznych i uniwersalnych rozwiązań można postawić na relingowe uchwyty. Idealnie dopasują się do mebli w każdym styli – zarówno tradycyjnym jak i nowoczesnym. Klient może wybrać krótsze lub dłuższe modele, dobrym rozwiązaniem będzie zestawienie dwóch długości – na zasadzie kontrastu. Dodatkową zaletą jest możliwość mocowania ich w pionie i poziomie. Producenci oferują je najczęściej w stonowanych, klasycznych kolorach: aluminium, chrom lub satyna. Jeżeli umeblowanie w kuchni jest zdecydowanie nowoczesne, takie też powinny być uchwyty w szafkach. Występują one jako gotowe egzemplarze oraz o długości dostosowanej do życzenia klienta. Uchwyty krawędziowe są bezpieczne dla dzieci, gdyż nie mają żadnych wystających elementów. Niepowtarzalnym detalem są uchwyty z porcelany. To rozwiązanie najlepiej prezentuje się w kuchniach urządzonych w stylu prowansalskim. Obronią się właściwie w każdej aranżacji, nawet wśród tradycyjnego umeblowania.

Uchwyty do zadań specjalnych

Jeżeli właściciele decydują się na kuchnię w stylu angielskim, kwestię uchwytów należy przemyśleć wyjątkowo dobrze. Łatwo bowiem o zepsucie efektu całości, najlepiej sprawdzą się zatem standardowe propozycje. Jeżeli dąży się do zastosowania nieco bardziej wyróżniających się detali, zawsze można wybrać uchwyty w kształcie muszelek. W kwestii nieco bardziej nowoczesnych wnętrz, warto jeszcze wspomnieć o rozwiązaniu pozbawionym uchwytów w szafkach. Jeżeli zastosowano fronty w jednym kolorze, powierzchnia jest błyszcząca to uchwyty właściwie mogą okazać się zbędne. Zwłaszcza, gdy do szafek montuje się specjalne zawiasy, dzięki którym po naciśnięciu frontu – szafka otwiera się sama.

Zobacz więcej podobnych postów