Jaki prezent jest odpowiedni na rocznicę ślubu?
Porady

Jaki prezent jest odpowiedni na rocznicę ślubu?

Sztuka wręczania prezentów na różne okazje nie jest prosta, często stawia się na niestandardowe pomysły, by nie tylko zaskoczyć, ale również wzbudzić zachwyt. Niewątpliwie okazją do wykazania się pomysłowością jest rocznica ślubu bliskich osób – rodziców, dziadków, wujostwa, czy bliskich znajomych. Takie uroczystości wymagają szczególnej oprawy i miłego, życzliwego towarzystwa. Jaki więc prezent na rocznicę ślubu będzie odpowiedni i spełni wszystkie powyższe wytyczne?

Jaki prezent jest odpowiedni na rocznicę ślubu?

Oryginalne pomysły na prezenty z okazji rocznicy ślubu

Popularne w wielu sklepach internetowych są tak zwane chmury słów, przybierają one różne formy, ich wybór jest dość szeroki. W pierwszej odsłonie z wybranych słów można stworzyć liczbę, w przypadku rocznic ślubu tę, która określa wspólnie spędzone lata. W kwestii słów, mile widziane są takie, które jednocześnie są życzeniami kierowanymi do jubilatów, najczęściej wskazuje się pomyślność, miłość, szacunek i zaufanie. Jednak zasób życzeń jest zazwyczaj znacznie większy, więc ich dobór jest kwestią całkowicie indywidualną i uzależnioną od relacji łączących osoby obdarowujące z tymi, którzy obchodzą rocznicę ślubu. Drugim wariantem chmury słów jest kształt serca, w którym zawiera się prawdziwy mix wyrazów, mogą to być życzenia, poszczególne wartości, daty oraz imiona najbliższych członków rodziny. W zależności od tego, jaki rozmiar zostanie wybrany, może przyozdobić ścianę w integralnej części domu lub szafkę, czy regał. Dodatkową zaletą takiego prezentu na rocznicę  ślubu jest możliwość wydruku słów w kilku rozmiarach oraz kontrastowej kolorystyce. Takie same pamiątki mogą również wystąpić w wersji ze zdjęciami, ten upominek z pewnością łatwiej będzie zorganizować najlepsze fotografie.

Praktyczne prezenty na rocznicę ślubu

Prezenty na rocznicę ślubu nie zawsze są wręczane przez osoby trzecie, czasami współmałżonkowie wręczają sobie upominki z okazji swojego święta. Dla mężczyzny może to być karafka z inicjałami, zabawnym tekstem lub dowolną dedykacją – ze względu na zastosowanie doskonałej jakości szkła jest to prezent praktyczny i elegancki. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że niektóre karafki są wykonywane tradycyjnymi metodami, co stanowi niepodważalny atut tej formy prezentu. Każdy miłośnik whisky doceni kunszt, z jakim wykonane są karafki, dzięki temu są pamiątką na bardzo długie lata. Odpowiednikiem dla kobiet w podobnym stylu są karafki do wina. Wysokiej jakości przezroczyste szkło i grawer wykonany metodą laserową sprawia, że jest to niezwykle gustowny prezent na rocznicę ślubu dla żony. Nalewanie trunku jest znacznie ułatwione przez wyprofilowaną szyjkę, możliwa jest również personalizacja w dowolnej formie. W zestawach z karafkami dostępne są również szklanki o takich samych zaletach, które przemawiają na korzyść tego rozwiązania. Miłośnicy praktycznych prezentów z pewnością ucieszą się także ze skórzanych notatników oraz narzędzi wielofunkcyjnych. Aby prezent na rocznicę ślubu był odpowiedni, mile widziany jest grawer podkreślający podniosłość i wagę okazji.

Zobacz więcej podobnych postów