Prezenty, a zabobony
Porady

Prezenty, a zabobony

Nierzadko wybór prezentu dla bliskiej osoby stanowi ogromne wyzwanie. Nieco łatwiej jest wówczas, gdy znamy gust osoby obdarowanej. Mimo wszystko nietrudno o wpadkę w tym zakresie. Warto zatem zapoznać się z listą prezentów, których po prostu nie powinno się wręczać. Większość z nich z pewnością wzbudza kontrowersje, ale znajdą się osoby, które uwierzą w poniższe przesądy.

Prezenty, a zabobony

Lista Zakazanych Prezentów

Na pierwszym miejscu listy znajdują się… buty. Zwiastuje to bowiem nieodwracalne odejście bliskiej osoby. Nie wyjaśniono dokładnie w jakim kontekście, ale taki przesąd cały czas panuje. Niektóre osoby na przekór kupują tego typu prezenty, by nieco pokusić los. Inni natomiast tłumaczą, iż nie dotyczy to niewygodnego obuwia. Czy to prawda? Każdy powinien sam ocenić. Kolejną rzeczą, której nie powinno się wręczać w ramach prezentu jest zegarek. Ma bowiem zwiastować to rychłe rozstanie, jeżeli znajdą się osoby, które przyłożą wagę do tego przesądu mogą znaleźć rozwiązanie. Wystarczy zapłacić za zegarek symboliczną złotówkę. Wśród prezentów, które według przysłów mogą sprowadzić nieszczęście są jeszcze perły. Podobno symbolizują one łzy, nie wiadomo niestety, czy dotyczy do również tańszych odpowiedników takiej biżuterii. Z pewnością każdy słyszał o przesądzie związanym z podarowaniem zwierząt. Płaci się wówczas symboliczną kwotę, by dobrze się chowało.

Krzyżyk, nóż i portfel – zakazane prezenty

Na liście znajdują się również krzyżyk, nóż i portfel. Ten ostatni jest najciekawszy, bo tak naprawdę od hojności osoby wręczającej zależy, czy pojawi się pech. Pusty natomiast ma przynosić długotrwałą biedę. Sprezentowanie noża również nie kojarzy się najlepiej. Jego wręczenie może grozić zakończeniem, natychmiastowym przerwaniem dobrych relacji. Krzyżyk natomiast, a właściwie jego podarowanie jest łączony ze złymi intencjami. Rzekomo sugeruje to zarzucanie ciężkiego bagażu na plecy drugiej osoby. Na wszystkie powyższe przesądy jest jeden sprawdzony przepis – nie przejmować się nimi. Los zawsze pisze własne scenariusze, niezależne od tego, co komuś podarujemy.

Zobacz więcej podobnych postów