Jakie błędy popełniamy najczęściej w swojej firmie?
Biznes

Jakie błędy popełniamy najczęściej w swojej firmie?

Prowadzenie firmy to nie tylko bajkowe życie i regularne zyski. Często z wielu powodów może się nam coś nie udać i naszym zadaniem jest wtedy szukać najlepszej drogi do naprawy sytuacji. Niekiedy błąd wygenerowany jest przez nas, a w innym czasie przez kogoś, kto u nas pracuje.  

Musimy pamiętać, by jako właściciele firmy zachowywać się profesjonalnie w każdej sytuacji i nigdy się nie poddawać. Z pewnością, skoro byliśmy w stanie założyć firmę, to damy radę również wyjść z każdej opresji i wyprowadzić ją z powrotem na właściwe tory.  

Błędy początkowe 

Trzeba przyznać, że największe wpadki zdarzają się na samym początku prowadzenia swojego biznesu. Często zaczynamy wprowadzać w życie plan całkowicie nieprzemyślany i bezsensowny, który naszymi oczami wydawał się genialny. Widząc, że całość nie przynosi zysków, a jedynie straty zastanawiamy się, czy to wszystko ma sens, a na koniec decydujemy się zamknąć interes. 

Nie tędy droga. Najwyraźniej nie rozpracowaliśmy dokładnej strategii i nie stworzyliśmy bilansu zysków i strat. Ponadto, konieczne jest przeanalizowanie rynku i bliskiej konkurencji w branży. Należy więc poświęcić nieco więcej czasu i na trzeźwy umysł prześledzić wszystko jeszcze raz. 

Jakie błędy popełniamy najczęściej w swojej firmie?  

Brak marketingu 

Możemy uznać, że w naszej firmie wszystko dobrze się układa, ale posiadamy jedynie stałe grono klientów. Wynikać to może ze słabej promocji swojej działalności. Aktualnie możliwości jest bardzo wiele. Stworzyć można swoją stronę internetową czy profile w mediach społecznościowych. To powinien być filar funkcjonowania naszej firmy. Następnie, dla stron czy profili potrzebna jest jeszcze odpowiednia promocja, którą uzyskać możemy chociażby z usług SEO lub kupna promocji Google. 

Oczywiście promować możemy się nie tylko w sieci, ale i na wiele, różnych sposobów. Ciekawymi są chociażby billboardy, wydarzenia sportowe czy audycje w radio.  

Wprowadzanie złej atmosfery 

Na koniec trzeba wspomnieć jeszcze o przedsiębiorcach pospieszających swoich pracowników. Należąc do tej grupy musimy zadać sobie pytanie, czy aby na pewno jest sens wprowadzać niepotrzebny stres i narzucać presję czasu? To jedynie może demotywować pracownika i sprawi, że ten popełni więcej błędów, które potem będzie trzeba poprawiać.  

Zobacz więcej podobnych postów