Recenzja iPhone SE 2020 – mały smartfon z wielkimi możliwościami?
Recenzje

Recenzja iPhone SE 2020 – mały smartfon z wielkimi możliwościami?

Na pojawienie się w sprzedaży iPhone Se 2020 czekało wielu miłośników nowoczesnych technologii i zwolenników rozwiązań proponowanych przez markę Apple. Najnowszy, bazowy model oferuje wszystko, co potrzebne „zwykłemu” użytkownikowi – świetną wydajność, kompaktowe gabaryty, dobrej jakości ekran i najnowsze oprogramowanie. Mimo tego, że od jego premiery minęło już sporo czasu, model ten cieszy się nadal sporym zainteresowaniem.

Co oferuje iPhone SE 2020?

iPhone SE 2020 to następca modelu z 2016 r., który zyskał spore uznanie wśród użytkowników. Jest to właściwie bezkonkurencyjny w swojej kategorii cenowej smartfon, który posiada sporo atutów. Jego pracą steruje wydajny procesor Apple A13 Bionic, pracujący pod kontrolą najnowszego oprogramowania Apple. Posiada wyświetlacz Retina o przekątnej 4,7” i rozdzielczości 1334x750 px, 64 GB pamięci wewnętrznej, dwa aparaty fotograficzne oraz akumulator o pojemności 1821 mAh z technologią bezprzewodowego ładowania.

Niewątpliwym atutem są kompaktowe rozmiary telefonu, który dobrze trzyma się w dłoni i mieści w każdej kieszeni. Smartfon jest poręczny, lekki i kupimy go w atrakcyjnej cenie – dziś już poniżej 2000 zł, co czyni z niego świetny wybór zarówno dla fanów Apple preferujących ekonomiczne telefony o kompaktowych rozmiarach, jak i osób, które planują wejście do ekosystemu Apple stosunkowo niskim kosztem.

Recenzja iPhone SE 2020 – mały smartfon z wielkimi możliwościami?

Nieco archaiczny wygląd w dobie bezramkowych smartfonów

iPhone SE 2020 to świetny smartfon dla każdego, kto szuka wydajnego i funkcjonalnego telefonu. Pod względem osiągów telefon ten w niczym nie ustępuje znacznie droższym, flagowym modelom, oferując szybkość i płynność obsługi oraz szerokie możliwości wykorzystania. Telefon równie dobrze sprawdzi się do standardowego użytkowania, co do grania w gry, oglądanie multimediów czy obsługi bardziej wymagających zadań.

Pewnym problemem może być natomiast jego design – model ten z przodu wygląda bowiem identycznie co iPhone 6, który swoją premierę miał w… 2014 r. Od tego czasu design smartfonów uległ znaczącej zmianie, grube ramki mogą więc budzić pewne kontrowersje. Jeśli jednak zdecydowanie większe znaczenie mają dla nas możliwości, iPhone SE 2020 jest świetnym wyborem, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.

Zobacz więcej podobnych postów