Korekta lakieru dla niewtajemniczonych – czy warto?
Recenzje

Korekta lakieru dla niewtajemniczonych – czy warto?

Twój samochód z czasem przestał wyglądać tak jak zaraz po kupieniu? Niestety to naturalne zjawisko zużycia się pojazdu, które szczególnie możemy zauważyć po wyglądzie lakieru. Drobne rysy, przetarcia czy wgniecenia, są z czasem coraz bardziej widoczne i coraz bardziej psują wygląd samochodu. Jeżeli twoje auto dalej dobrze się sprawuje, a chcesz jedynie wizualnie poprawić jego estetykę, koniecznie musisz się dowiedzieć, czym jest to korekta lakieru! Zapewniamy cię, że to proces, który sprawi, że twój samochód będzie wyglądał z powrotem jak z salonu!

Czym jest korekta lakieru?

Polerowanie samochodu lub inaczej korekta lakieru to rodzaj usługi, w której lakier zostaje poddany renowacji oraz całkowitemu odświeżeniu. Jest to zabieg dedykowany samochodom, na których lakier zaczął wyglądać matowo, a także pojawiły się na nim rysy. Może być to efekt niepoprawnego mycia, niezabezpieczenia lakieru bądź też działalności szkodliwych czynników zewnętrznych. Jednak nic straconego i korekta lakieru w pełni rozwiąże ten problem. Polerowanie sprawi, że wszelkie niedoskonałości znikną z powierzchni lakieru i będzie on wolny od jakichkolwiek skaz czy zmatowień. Oprócz tego lakier będzie z powrotem błyszczał jak z salonu, a jego głębia koloru zostanie podbita.

Rodzaje polerowania lakieru

Korekta lakieru

Co ważne, polerowanie może się odbyć na dwa sposoby w zależności od tego, jak duża skala renowacji jest potrzebna. Pierwszy rodzaj to wspomniana korekta lakieru, która jest bardziej rozbudowanym wariantem renowacji. Jest to bardziej czasochłonny proces, w którym każdy nawet najmniejszy element samochodu zostaje poddany korekcie, nawet jeżeli jest wykonany z plastiku. Korektę wykonuje się również w momencie, gdy chcesz nałożyć na samochód dodatkową powłokę ochronną. W trakcie trwania korekty zostają usunięte wszelkie głębokie uszkodzenia, a na końcu lakier zostaje dodatkowo nabłyszczany.

Korekta lakieru dla niewtajemniczonych – czy warto?

Odświeżenie lakieru

Nie każdy samochód posiada mocno zużyty i zniszczony lakier. Niekiedy wystarczy tylko delikatne odświeżenie zamiast wykonania pełnej korekty. W przypadku odświeżenia wykonuje się polerowanie, które usuwa delikatne zarysowania czy zmatowienia. To dobry sposób na odświeżenie wyglądu twojego samochodu bądź na przygotowanie auta pod sprzedaż.

Zobacz więcej podobnych postów