Poznaj kolor roku Pantone 2024
Dom

Poznaj kolor roku Pantone 2024

Każdy nowy rok przynosi ze sobą świeże trendy w świecie designu, mody i dekoracji wnętrz. Jednak nic nie wyznacza nowego rozdziału bardziej niż ogłoszenie koloru roku przez Instytut Pantone. W 2024 roku, uwagę świata skupia wyjątkowy odcień - Peach Fuzz.

Czym jest Instytut Pantone?

Instytut Pantone, często postrzegany jako globalny autorytet w dziedzinie kolorów, od lat wywiera znaczący wpływ na decyzje projektantów i producentów z różnych branż. Firma ta, założona w 1963 roku, znana jest przede wszystkim z Pantone Matching System - systemu identyfikacji, dopasowania i komunikacji kolorów dla grafików, projektantów i innych profesjonalistów. Instytut Pantone nie tylko udostępnia narzędzia do precyzyjnego dobierania kolorów, ale także bada i prognozuje globalne trendy kolorystyczne, wpływając tym samym na przemysł mody, designu wnętrz i grafiki.

Peach Fuzz - Kolor roku 2024

W 2024 roku, Pantone wybrał odcień o nazwie Peach Fuzz jako kolor roku. Ten ciepły, łagodny odcień brzoskwiniowy emanuje spokojem, optymizmem i delikatnością. Jest to kolor, który doskonale wpisuje się w aktualne trendy, oferując jednocześnie poczucie świeżości i nowości. Peach Fuzz to uniwersalny kolor, który można wykorzystać w różnorodnych kontekstach - od mody i akcesoriów, przez design wnętrz, aż po opakowania produktów i grafikę cyfrową.

Poznaj kolor roku Pantone 2024

Dlaczego Peach Fuzz został kolorem roku 2024 Pantone?

Wybór Peach Fuzz jako koloru roku 2024 przez Pantone nie jest przypadkowy. Instytut Pantone co roku dokonuje selekcji koloru, który odzwierciedla ducha czasu - aktualne nastroje społeczne, kulturowe trendy i ogólny klimat panujący na świecie. Peach Fuzz symbolizuje potrzebę ciepła, komfortu i optymizmu w obliczu globalnych wyzwań. Jest to kolor, który inspiruje do pozytywnego myślenia i daje poczucie nadziei.

W obecnych czasach, gdy ludzie na całym świecie dążą do większej harmonii i równowagi, Peach Fuzz staje się symbolem delikatnej siły i wytrwałości. To kolor, który zachęca do spowolnienia, zastanowienia się i docenienia małych przyjemności życia. Jego uniwersalność i wszechstronność sprawiają, że z łatwością można go wprowadzić do różnorodnych przestrzeni i elementów życia codziennego, co czyni go doskonałym wyborem na kolor roku 2024.

W rezultacie, Peach Fuzz od Pantone nie tylko definiuje kierunek dla projektantów i kreatorów trendów na najbliższe miesiące, ale także staje się symbolem nadziei i pozytywnego nastawienia w obliczu przyszłości. Jego uniwersalny charakter sprawia, że będzie on obecny w wielu aspektach naszego życia, od ubrań, przez aranżacje wnętrz, aż po produkty codziennego użytku, co dodatkowo podkreśla jego znaczenie jako koloru roku 2024.

Zobacz więcej podobnych postów