Blokowanie niechcianych numerów
Porady

Blokowanie niechcianych numerów

Z pewnością większa część społeczeństwa miała do czynienia z nachalnymi telefonami od telemarketerów. Próbują oni na wszelkie sposoby namówić rozmówcę do zakupu danego produktu, czy usługi. Jest to tylko jeden przykład, lecz najczęściej występujący, niechcianych telefonów jest zdecydowanie więcej. W takich przypadkach bardzo potrzebna jest wiedza w zakresie jak zablokować numer telefonu osoby naprzykrzającej się. Mamy kilka opcji do wyboru.

Blokowanie niechcianych numerów

Możliwości systemowe i aplikacje

Smartfony z wbudowanym systemem Androida lub iOS-a dają użytkownikom możliwość zablokowania danego numeru telefonu. Dokonuje się tego w zakładce z historią połączeń, poprzez wybór natarczywie dzwoniącego numeru. W zbliżony sposób wygląda blokada niechcianych wiadomości tekstowych – problem przestaje istnieć bardzo szybko. Drugim sposobem nałożenia blokad systemowych jest w ogólnych ustawieniach urządzenia mobilnego. W tym miejscu znajduje się lista wszystkich wcześniej nałożonych blokad, oczywiście w każdej chwili można ten spis zaktualizować – na przykład usunąć blokadę. W zbliżony sposób dokonuje się blokad połączeń i wiadomości na urządzeniach z systemem iOS, konieczne jest przejście do ogólnych ustawień w telefonie. Oczywiście zastanawiając się jak zablokować numer telefonu, można skorzystać z nieco bardziej zaawansowanych rozwiązań w postaci ogólnodostępnych aplikacji. Jedną z najbardziej popularnych jest Truecaller, instalując ją zyskuje się informacje o numerach określanych jako spam, są one automatycznie blokowane. Dość duża baza numerów jest na bieżąca aktualizowana o kolejne, tak by zapewnić maksymalne zabezpieczenie przed niechcianymi połączeniami oraz wiadomościami. Na podobnej zasadzie działają wszystkie inne, mogą różnić się jedynie niuansami, na przykład interfejsem i sposobami powiadomień o połączeniach.

Jak zablokować numer u operatora?

Osoby, które korzystają z urządzeń z wbudowanym innym systemem, niż Android i iOS, a dedykowane aplikacje nie spełniają ich oczekiwań zawsze mogą skorzystać z pomocy operatora. Wystarczy tak naprawdę zalogować się na swoje konto, wejść w aplikację, czy zadzwonić na infolinię, by dokonać blokady wybranych numerów. Ponadto właściciele firm decydują się czasami na blokadę wszystkich nieznanych połączeń. Doskonale zdają sobie sprawę, iż numery telefonów firmowych są ogólnodostępne w Internecie, dlatego od razu pojawia się mnóstwo propozycji odnośnie nawiązania współpracy. W ten sposób prowadzone są poszukiwania nowych klientów, zablokowanie numerów zastrzeżonych lub obcych jest tak naprawdę jedynym słusznym i skutecznym rozwiązaniem. Zwłaszcza w sytuacji, gdy wszelkie kwestie odnośnie współpracy z firmami kurierskimi, dostawcami i odbiorcami są już dawno ustalone i zamknięte. W takim sytuacji przekonywanie o wysokiej jakości świadczonych usług przez inne firmy, benefitów z tym związanych jest pozbawione sensu. Czas na wysłuchiwanie atutów poszczególnych ofert można spożytkować na rozwój działalności i podtrzymywanie relacji biznesowych, co zdecydowanie ułatwia możliwość blokowania numerów telefonów.

Zobacz więcej podobnych postów